Aktualności‎ > ‎

Metropolita Francji o zamachach w Paryżu

opublikowane: 15 lis 2015, 09:52 przez Tamara Samsonowicz   [ zaktualizowane 28 lis 2016, 10:36 ]
 - autor: ks. Paweł Cecha (za: cerkiew.pl)
 - Oświadczenie metropolity Emmanuela, przewodniczącego Zgromadzenia Prawosławnych Biskupów Francji (AOF) dotyczące wydarzeń z 13 listopada 2015 roku, które miały miejsce w Paryżu.
Paryż  14 listopada 2015
„Albowiem Ty, Panie, jesteś wspomożeniem bezsilnych i nadzieją tych, którzy utracili nadzieję (…) Sam przeto bądź wszystkim dla wszystkich, gdyż znasz każdego i jego prośby, dom i potrzeby.” (fragment Liturgii św. Bazylego).

Paryż ponownie doświadczył horroru po bezprecedensowych atakach terrorystycznych we Francji. W moim imieniu oraz w imieniu prawosławnych biskupów Francji, gorliwie  modlę się za ofiary i potępiam w najostrzejszych słowach te akty barbarzyństwa.

Te tragiczne wydarzenia brzmią jak wezwanie do jedności narodowej, wzmocnienia współistnienia, ochrony podstawowych wartości naszej Republiki.
Zachęcam wszystkich prawosławnych we Francji, aby modlili się do Pana za ofiary, ich rodziny i bliskich. Modlimy się za Francję i wszystkie kraje dotknięte terroryzmem.metropolita Emmanuel, przewodniczący Zgromadzenia Prawosławnych Biskupów Francji

za: AOF.FR
Comments