Aktualności‎ > ‎

Relikwie św. Spirydona opuściły Polskę

opublikowane: 23 sie 2015, 04:31 przez Tamara Samsonowicz   [ zaktualizowane 28 lis 2016, 10:24 ]
 - autor: Paweł Karczewski (za: cerkiew.pl)
 - Delegacja Greckiej Cerkwi Prawosławnej odleciała z płyty lotniska na warszawskim Okęciu. Wraz z gośćmi z wyspy Korfu Polskę opuściły relikwie św. Spirydona z Tremithus. Wcześniej – o  godz. 5. rano – po długim całonocnym nabożeństwie pożegnano je w monasterze w Supraślu.

Goście z Grecji nie kryli zadowolenia i wzruszenia. Byli zaskoczeni tak miłym i ciepłym przyjęciem oraz zadziwieni tak prężnym funkcjonowaniem Cerkwi Prawosławnej w Polsce, której większość mieszkańców należy do Kościoła rzymskokatolickiego. Archimandryta Justyn – proboszcz katedry św. Spirydona w Korfu – podziękował  za miłe przyjęcie przede wszystkim arcybiskupowi lubelskiemu i chełmskiemu Ablowi (towarzyszył on pielgrzymce relikwii z ramienia Świętego Soboru Biskupów PAKP) oraz Bazylemu Piwnikowi – przewodniczącemu Zarządu Głównego Bractwa Świętych Cyryla i Metodego, które organizowało przyjazd relikwii.

Pielgrzymka relikwii św. Spirydona do Polski była niesamowitym doświadczeniem zarówno dla Polskiej Cerkwi, jak i dla gości z Grecji.

Wkrótce w naszym serwisie więcej materiałów na temat pielgrzymki relikwii.

Fot.: Daniel Grygiewicz

Comments